Értékelések erről: Örömhírvétel Görögkatolikus Templom. (Templom) - Újfehértó (Szabolcs-Szatmár-Bereg).
Örömhírvétel Görögkatolikus Templom
Újfehértó, Vasvári Pál u. 18, 4244 Magyarország
Leírás
Információk az Örömhírvétel Görögkatolikus Templom, Templom, Újfehértó (Szabolcs-Szatmár-Bereg)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Értékelések erről: Örömhírvétel Görögkatolikus Templom
G.
Keresztelő alkalmából voltunk jelen, mint keresztszülők. Nagyon közvetlen olykor szórakoztató volt a szertartás, nem is gondoltam volna hogy ez élmény is lehet. Kocsis Antal esperes úr még a "Keresztszülői bizonyítványunkat" is hitelesítette ! 😁
Z.
Köszönjük Kocsis Fülöp érsekatyáéknak, hogy a zarándoklaton velünk tartottak, Isten áldása legyen az életükre! 🙏🙏🙏
A.
Az első bizánci szertartású lakosok 1630-ban érkeztek ide Hajdúböszörményből. A róluk Rácz-Fejértónak nevezett településre később ruszin, majd román nemzetiségű görögkatolikusok is letelepedtek. Egy 1705-ben készült feljegyzés György nevű papjukat említi. A betelepült románoknak 1751-ben már saját papjuk és templomuk volt. Az 1747-es összeírás még egy omladozó fatemplomról ír, s megjegyzi, hogy a közösség új templomot szándékozik építeni. A négy évvel későbbi feljegyzés már új, rutén fatemplomot említ (címünnepe: Szűz Mária örömhírvétele), míg román templomként említi az ősi, tűzvész után felújított és Olsavszky Mánuel püspök által megszentelt fatemplomot (címünnepe: Szent Mihály főangyal). Ekkor a rutén parókiához ötven, a románhoz pedig harminc gyónásra képes hívő tartozott. A század végére mindkét parókia létszáma jelentősen emelkedett. 1806-ban egyesítették a két parókiát, 1809-ben a hívek már új templom építését határozták el. Ma is álló kőtemplomuk alapkövét 1821-ben tették le, felszentelése 1832-ben történt meg. A templomhoz 1858-ban tornyot építettek. Teljes ikonosztázionját, oltárait a Rétay és Benedek Műintézet készítette 1913-ban Budapesten, a falképeket Takács István festette 1954-ben. 2009-ben a pócsi kegykép kétszer is megpihent a templomban, a templomban található kegyképmásolat Makláry Zsolt munkája.
B.
Szép :)
G.
Csodálatos hangulatú templom! Az ikonosztáz előtt ülve megnyugszik a lélek, jólesik elcsendesedni. 🙏
V.
Minden évben fellépnek a görögkatolikus óvoda és iskola kis énekesei csak koncerttel.
A.
Mindig örömmel tölt el ha ott lehetek.
M.
Gyönyörű volt.
B.
Nagyon szép és egy örök emlék
É.
🙏🙏🙏🙏🙏