Értékelések erről: Minaret. (Templom) - Eger (Heves).
Minaret
Eger, Knézich Károly u., 3300 Magyarország
Leírás
Információk az Minaret, Templom, Eger (Heves)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Minaret nyitvatartás
Vasárnap
10:00–13:45
Hétfő
10:00–13:45
Kedd
10:00–13:45
Szerda
10:00–13:45
Csütörtök
10:00–13:45
Péntek
10:00–13:45
Szombat
10:00–13:45
Népszerű ekkor
Értékelések erről: Minaret
B.
Kicsit szűkös a felfelé- és a lefelé vezető út, de a panoráma gyönyörű, meseszép!
Jegyárak: 500 ft/fő (Nincs külön kategória)
15 percet lehet fent tartózkodni.
Z.
"A 40 m magas egri minaret az Oszmán Birodalom legészakibb európai emléke.
A Magyarországon található három ép minaret (Pécs, Érd) közül a legmagasabb és a legjobb állapotú, melyet vélhetően valamikor 1596 (Eger elfoglalása) és 1664 (első ismert említése) között építették.
A minaret gondosan faragott homokkő kváderekből (szabályos formájúra faragott építőkövek) készült az eredetileg a keleti oldalán álló, vörös homokkőből épült, díszes dzsámi részeként.
A 91 éves török uralom alatt összesen tíz minaretet emeltek a városban, de közülük csak ez az egy maradt meg.
1687-ben, a város visszafoglalása után a magyarok első lelkesedésükben ezt is le akarták dönteni, de ennek emlékezetes módját választva 400 ökörrel meghúzták a tornyot, ami azonban meg sem mozdult, ezért inkább a torony a hozzá tartozó és 1841-ben lebontott dzsámival együtt keresztény templom lett és így fennmaradhatott az utókor számára.
A kudarc eredményeképpen az egri az egyetlen olyan minaret a világon, aminek kereszt van a tetején. Ha alaposan megfigyeljük, a torony csúcsán ugyan máig látható a félhold, de abból most már egy kereszt magasodik ki.
A minaret tetőrészét az évszázadok alatt több villámcsapás érte. Ezek hatására a felső része, a kupolának nevezett szakasz összeomlott. Helyreállítására 1829-ben került sor, amikor bádogtetővel vonták be, megóvva ezzel a teljes pusztulástól.
A jelenlegi, az épület arculatához jól illeszkedő kőkúpot a műemlék védelme érdekében 1897-ben építették rá és ekkor készülhetett az erkély korlátja is. Az erkély ajtaja a hagyomány szerint Mekka felé néz.
A minaret 26 m magasan található felső teraszáig 97 igen apró felületű, de magas lépcsőfok vezet fel, így a meghódításánál csak a "visszavonulás", a lemászás a nehezebb. Mindezért azonban bőségesen kárpótol a nem mindennapi kilátás."
B.
Ha még nem volt szorulásod,itt majd lesz!😂🤭 Ha félsz a bezártságtól a szűk helyektől a tériszonytól,itt leküzdheted mind!! Ki kell próbálni a látvány csodás odafent.
P.
Az országban található minaretek közül, nagyon kevés maradt meg épségben és látogatható, így nem akartuk kihagyni. Több mint 90 lépcsőfok vezet fel a tetejére. Nagyon szép volt a kilátás! A belépő úgy emlékszem 500Ft körül volt és 7-8 ember mehet fel egyszerre, de szerintem 3 főnél több már sok. Minden szűkös és keskeny, szóval aki klausztrofóbiás, tériszinyos, nem bírja a lepcsőzést vagy nagyobb termetű, vagy netán az összes egyben, inkább csodálja lentről a minaretet.
Á.
Szűk, elsőre félelmetes kis lépcső vezet fel, viszont sajnos ugyanez hoz lefele is😭... Hosszú nyitvatartás, úgyhogy a nap végére is hagyhatod. Kedves és mindet tud a műemlékről az Úr, akinél fizetni kell a kifejezetten baráti áron lévő "belépő" jegyet. A kilátás, ha már felértél egyszerűn meseszép! Mindenképpen ki kell próbálni, ha Egerben, vagy a környéken jársz. Senkit nem szeretnék megbántani, de időseknek, és önállóan nehezen közlekedőknek egyáltalán nem ajánlanám!
L.
Nagyon szép, sajnos a nyugdíjasok nagy része a sok és nem szabványméretű lépcsők miatt nem látogathatják
"A minaret a hajdani Kethuda dzsámihoz tartozott. 40 méter magas, 1596 körül épült, csúcsa 1896-ból való. Az erkélyre 98 csigalépcső vezet fel, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a városra. A hódoltság után 400 ökörrel akarták ledönteni. A mináré a XVII. századi török építészet ma is álló legészakibb emléke. A müezzin – a minaret teraszáról - naponta ötször hívta imára az igazhitűeket.A mináré az egykor hozzátartozó, de azóta lebontott dzsámival együtt az egri török uralom kezdetén - a XVII.század elején - épülhetett. A dzsámi első említését Evlia Cselebinél találjuk, aki 1664-ben járt Egerben.
Egernek 1687. december 17-én történt visszafoglalása alkalmával a dzsámi épületét - amely épségben kerülhetett a visszafoglalók kezébe - a katolikusok kapják meg, akik az Szt.József tiszteletére szentelve káptalani templomnak használják. A már templommá alakított dzsámit 1727-ben Erdődy püspök az irgalmasoknak adományozza, azzal a céllal, hogy az a közelében építendő irgalmasok kórházának a kápolnája legyen. Az irgalmasok 1730-ban a templomot újrafedik. Nagyon valószínű, hogy a még török eredetű kupolát ekkor fedik első ízben sátortetővel, de az is lehetséges, hogy az elpusztult kupola helyébe emeltek új tetőszerkezetet. 1744-ben a templomot sekrestyével bővítik."
M.
Ha sokan fel szeretnének menni, számolni kell a várakozási idővel.
10-20perc!
Egyszerre 8 fő mehet fel!😀
T.
Annak ajánlom, aki nem sajnál egy kis lépcsőzést a szép kilátás érdekében. 15 percen belül le kell jönni. Szép a kilátás, de elegendő ez az időtartam. 500 ft a belépő 2021.tavaszán. Oltási igazolványt be kell mutatni. Felmenetel előtt fertőtlenítőt fújnak a kézre.
R.
Remek kilátás nyílik a városra, egy szűk de klassz kőből készült csigalépcsőn kell felmenni (kilencven egynéhány fok).
Z.
A Minaret nagyon szép nehéz felmenni mert szűk. De megépíteni nehezebb lehetet. És egykor mindennap felment a müezzin ōtszőr ês imára hívta a híveket. Ha egyszer itt vagy menj fel.Csak egyszer.Megéri.