Értékelések erről: Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom. (Templom) - Budapest (Budapest).
Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom
Budapest, Március 15. tér, 1056 Magyarország
Leírás
Információk az Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom, Templom, Budapest (Budapest)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Nem sok véleményt írtak felhasználóink erről a vállalkozásról.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom nyitvatartás
Vasárnap
8:30–18:45
Hétfő
9:00–17:45
Kedd
9:00–17:45
Szerda
9:00–17:45
Csütörtök
9:00–17:45
Péntek
9:00–17:45
Szombat
9:00–17:45
Népszerű ekkor
Értékelések erről: Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom
F.
A gótikus és a barokk elemek keverednek Budapest egyik legrégebbi, máig is ép templomán. Középkori eredetű Isten háza.
Jelenleg belépődíjasan látogatható, a Hungary Card, azaz a Magyar Turizmus kártya kedvezményt ad a belépéshez.
Á.
Nagyon szép látványossága Budapestnek akár séta hajóról nézve,fotózva is gyönyörű és lenyűgöző látvány!A templom belseje különleges és lenyűgöző és magával ragadó látványú és hangulatú!Sajnos a bent tartózkodó férfi aki templomőr vagy egy ott dolgozó ember nos ő nagyon barátságtalan,kifejezetten látszott rajta,hogy zavarja az,hogy az ember meglátogatja a templomot és természetesen fotózik is,holott ezzel szerintem semmi rosszat nem tettem!Na de sajnos a magyar emberek többsége ilyen....Büdös,bunkó paraszt...ennyi...!Csak tudnám ilyen embert miért alkalmaznak!?
Z.
Budapesten, a Március 15. téren található Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom (gyakran emlegetik még: Belvárosi plébániatemplom néven) a Contra-Aquincum erődítmény falaira, annak helyén épült. Legkorábbi emlékei a román kori, ma már nem fellelhető előtemplomig nyúlnak vissza. 1046-ban ide temették Gellért püspököt. A 14. században Zsigmond király támogatásával gótikus stílusban átépítették. Mátyás király uralkodása alatt két újabb oldalhajóval bővítették. A török időkben mecsetként használták, ennek emléke egy mihráb (imafülke) a szentély délkeleti falában. Egy 1723-ban bekövetkezett tűzvész után, 1725–1739 között, barokk stílusban állították helyre, Pauer János György (1692–1752) építőmester vezetésével. 1828-ban a templom sírboltjában helyezték örök nyugalomra Kultsár Istvánt, a felvilágosodás korának nagy színházszervezőjét. 1839-ben a támpillérek közeit árusító bódékkal építették be, ezeket 1932-ben bontották le. Ekkor találták meg a gótikus ablakokat és az ikerkapuzatot.
A.
Nagyon szép templom, most voltunk fent először a kilátó tornyokban - a kilátás vitathatatlan, de kicsit többet - mást(?) vártam. Liszt emlékezetére is nagy hangsúlyt fektetnek. Kedvesek, segítőkészek. A 2000 Ft-os belépőt kicsit sokalltam. De jó program egy belvárosi séta keretében.
I.
A templom, a jó megközelíthetőségével, az éjjel-nappali hitgyakorlat biztosításával mindent megtesz, ha igény van rá.
F.
Nagyon jó, hogy láthatóvá tette a feltérás/restaurálás a római kortól a török idők emkékein át a különböző történelmi időszakok emlékeit. Szintén jó ötlet, hogy a tornyokba is fel lehet menni. A kasszánál szuperkedves volt a hölgy, mintaértékű lehet a hozzáállása sokak számára. A belépőket egyelőre készpénzzel lehet fizetni.
G.
Rangjához méltó épület, ami sokkal több történelmi, építészeti emléket rejt, mint ami megörökíthető belőle. A déli oldal látványát tönkreteszi a híd. Sajnos.
A.
A Március 15-e téren, az Erzsébet-híd pesti hídfőjének északi oldalán álló tekintélyes kéttornyú templom közel kétezer év emlékeit őrzi.
Az épület több jelentős politikai esemény színhelye volt.
- 1458. január 23-án itt tartották azt a királyválasztó gyűlést, amelyen elfogadták Hunyadi Mátyást Magyarország királyának, akit másnap, január 24-én a pesti nép a Duna jegén közfelkiáltással meg is választott.
- 1490-ben a II. Ulászlót megválasztó gyűlést ugyancsak ebben a templomban tartották.
- Kossuth Lajos – bár ő maga evangélikus volt – ezen a plébánián kötött házasságot Meszlényi Teréziával.
- 1856. május 25-én Adolf Kolping kölni pap tartott előadást a templomban. Ezzel kezdődött mozgalma Magyarországon.
- Liszt Ferenc 1858 és 1871 között gyakran szállt meg a templom melletti plébániaépületben. Hét évig ott is lakott. Templomunkban vezényelte a legtöbb alkalommal akár saját, akár más szerzők műveit.
2010-ben feltárásra és helyreállításra került a szentély keleti záródásának freskódísze.
2014-15 között újabb ásatás tisztázta a padlózat alatti római és középkori maradványokat. Ez után következhetett 2016-ban – a már korábban elvégzett külső homlokzati felújítás folytatásaként – a belsőtér helyreállítása. A padlószint alatt altemplom kialakítására került sor az ásatási eredmények bemutatásával.
M.
Gyönyörū orgona hangversenyt hallgattam ott nagyon kellemes környezetben.Ha alkalom adódik máskor is elmegyek és ajánlom ezt mindenkinek.
Z.
Történelmét tekintve az egyik legérdekesebb katolikus templom az Erzsébet híd pesti hídfőjénél lévő Belvárosi templom. Igazi túrista látványosság, gyönyörűen felújítva. Kihagyhatatlan!
0-24 ÓRÁIG AD LEHETŐSÉGET AZ ECSENDESEDÉSRE AZ ISTENNEL VALÓ TALÁLKOZÁSRA!