Értékelések erről: Albertfalvi Szent Mihály templom. (Templom) - Budapest (Budapest).
Albertfalvi Szent Mihály templom
Budapest, Bükköny u. 3, 1116 Magyarország
Leírás
Információk az Albertfalvi Szent Mihály templom, Templom, Budapest (Budapest)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Albertfalvi Szent Mihály templom nyitvatartás
Vasárnap
Zárva
Hétfő
9:00–12:00
Kedd
9:00–12:00
Szerda
9:00–12:00
Csütörtök
16:00–19:00
Péntek
9:00–12:00
Szombat
Zárva
Értékelések erről: Albertfalvi Szent Mihály templom
M.
A Szent Mihály tiszteletére emelt templomot Shvoy Lajos székesfehérvári püspök 1941.október 5.-én szentelte fel. Szép modernebb vonalakat képviselő templom.
G.
Nagyon szép közösségi ház épült a templom mellett, ami jól kihsználható mind a közösségnek, mind a kerületnek.
L.
A templom, 2o. Szazadi, modern, mégis őrzi a hagyományos inspurációkat.
L.
Kiváló közösség, remek körülmények.
F.
Nagyon kis helyes templom.Ha arra jársz érdemes rászánni egy kis időt. "Megér egy misét"
T.
Családias légkör.Vicces papok.Érdekes szentbeszéd.
D.
A hely nemrég teljes felújításon esett át. Belülről is megtekintettem még a felújítás idején. Tiszta, megtartó atmoszférájú hely.
I.
Albertfalva a ráckevei koronauradalom promontori kirendeltségéhez tartozott, amikor a XIX. sz. elején a promontori (budafoki) zsellértelep északi irányba való bővítését határozták el és 50 házhelyet jelöltek ki az új településnek. E területet Mária Terézia ajándékozta leányának, Krisztina hercegnônek nászajándékul, aki Albert, szász-tesseni herceghez ment feleségül. Az új birtokosról nevezték Sachsenfeldnek, illetve nagyon rövid idő múlva kizárólag csak Albertfalvának. A kialakuló, többségében német iparosok lakta település 1828-ban elszakadt Promontortól és önállóvá vált. Az 1838-as nagy dunai árvíz szinte teljesen elpusztította Albertfalvát, de rövid idő múlva ismét felépült. Ipari fejlődése a XX. sz. elejétől felgyorsult (gumigyár, repülőgépgyár, szappangyár, ipari üzemek stb.). A kertes, kis házas, több részes település 1950-től Budapest XI. kerületének része. Az 1970-es évek kezdetén jelentős részét lebontották és új, tízemeletes panel lakóházakat építettek. Bár az anyakönyvezés már 1823-tól önálló anyakönyvben történt, az első szentmise csak 1922. december 26-án volt a régi iskolában. Az új iskola felépítésével (1929) állandó kápolnát alakítottak ki. Bergendy János volt a plébánia első szervező lelkésze, aki ezt a munkát csak elkezdhette, mert 1933-ban Székesfehérvárra helyezték (1945. március 22-én orosz katonák lőtték agyon a székesfehérvári püspökségen). A templom építése és a plébániai élet teljes megszervezése Doroszlai Béla nevéhez fűzôdik, aki 1955-ig volt Albertfalva plébánosa. 1941. október 5-én történt a Szent Mihály főangyal tiszteletére épített templom felszentelése, melyet Kismarthy Lechner Jenő és fia, ifj. Lechner Jenő tervezett és Felsőszöllősi Szöllőssy Imre vezetésével történt a felépítése. 1969-ben készült el Bardon Alfréd tervei szerint a szentély átépítése. 1988–91 között a templom teljes felújítására került sor. Az akkori liturgia és a modern építészeti igényeknek megfelelő csúcsíves alakú vasbeton keretek alkotják a templom fôvázát, falai téglából készültek és hullámpalával fedték. Alapterülete 600 m2. Belső mennyezete a csúcsívet követő fából készült lépcsős gerendák. Szent Mihály fából készült szobrát Búza Barna készítette. A szentély jobb oldalán lévő hatalmas színes üvegablak az 1938. évi Eucharisztikus Világkongresszus emlékére készült, a többi üvegablak a nyolc boldogság ábrázolása. Az oltár kör alakú, fehér márványból készült. A Mária oltár fölött nyert elhelyezést az előbb említett kongresszus Magyarok Nagyasszonya képe. A három manuálos, 17 regiszteres orgona építése 1985-ben fejeződött be. A plébánia 1992. január 31-én alapította az Albertfalvi Don Bosco Katolikus Általános Iskolát, amely az Önkormányzat tulajdonát képező épületben működik. 1995-ben három új tanteremmel bővült. Tanulóinak létszáma: 458. A plébánia az 1993-as egyházmegyei határrendezés során került a székesfehérvári egyház megyétől az esztergom-budapesti fôegyházmegyéhez.
F.
Hatalmas orom volt ebben a karantenos idoszakban, Husvet vasarnap egy kis kornyekbeli seta kozben veletlen talalni egy ilyen aranyos templomot, ami raadasul nyitva volt:) Nagyon jo erzes volt beulni es a csendben kicsit befele es Istenre figyelni. Koszonet erte:)
D.
Nagy és barátságos közösség jár ebbe a templomba. A családos miséken sokszor gitáros zenék is vannak. A vasárnapi misék érdekesek, gyerekek számára is érthető. Rengeteg család rendszeresen látogatja a templomot. Sok programot szerveznek.
T.
Az imádság és az imádás háza
V.
Egy érdekes építésű templom, munkálatok folynak mellette.
G.
Ennyi jó arc, sok gyermekkel együtt imádkozni és Heni atyát hallgatni reményt erősítő.
N.
Tele van. Amúgy korrekt hely, a szentmise olyan, amilyennek lennie kell. Alkalmi látogatóként legalábbis ez a benyomásom.
Z.
Nagy élő közösség, rendben tartott templom, templomkert.
F.
Aki ide jár nem kell reklámozni! Aki szeretne ide járni, jöjjön! Tapasztalja meg élje át.
E.
Henrik atya kitűnő prédikátor! Kár, hogy a templom nem egy impozáns épület.
T.
Nagyon jó plébános, remek közösséggel. Jó helyen van, parkos környék.
J.
Szép templom, élõ, összetartó közösséggel.
C.
A világ egyik legcsodálatosabb helye... 💗
L.
Modern templom a modern lakótelep közepén. Nagyon kedves és családias.
D.
6 évig jártunk ide, szerettük Antal atyát és a közösséget
A.
A gyerekek karácsonykor ott énekelnek, az pedig szép.
E.
Gyönyörü beszédet mondott az Atya. Köszönjük
F.
Családias, ha szabad ezt a fogalmat, használni.
J.
Lelki feltõdést ad, kiválló közösségel.
Z.
Tágas egyszerű templom. Kicsit a kelleténél hidegebb.
H.
Jó hely, szeretek ott lenni
F.
Nagy, esküvőknek is kiváló.
A.
Henrik atya, a plébános magasan kiemelkedik az átlagból. Igazi közösséget épít Albertfalván és van üzenete minden korosztály számára, sőt aki nyitott rá, személyes mondanivalója is.
M.
Családias légkör
T.
Szuper és meghitt!
T.
Nagyszerű a közösség!
B.
Jó ide beülni
F.
Szuper a káplán!
T.
Remek templom és közösség
J.
A nyugalom szigete
Z.
Szépen felújították
K.
Közel istenhez
B.
Menj el és megtudod!
F.
Családias:)
Á.
Barátságos, meghitt
k.
Rendkívül gyerek- és családbarát misék vasárnap 10 órakor. Utána agapé zsíros deszkával, eseténként lekváros vagy nutellás kenyérrel és teával.
Remek egyházközösség, és kis közösségek.
J.
(Translated) Szép és barátságos templom, de győződjön meg róla, hogy hozza a kabátját.
(Eredeti)
Nice and cozy church, but make sure to bring your coat.
K.
F.
D.
M.
E.
M.
L.
S.
E.
G.
R.
Z.
K.
R.
E.