Értékelések erről: Göcseji Múzeum. (Múzeum) - Zalaegerszeg (Zala).
Göcseji Múzeum
Zalaegerszeg, Batthyány Lajos u. 2, 8900 Magyarország
Leírás
Információk az Göcseji Múzeum, Múzeum, Zalaegerszeg (Zala)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Értékelések erről: Göcseji Múzeum
G.
Nagyon látványos helytörténeti kiállítás. Gazdag gyűjtemény, jó elrendezés. Az időszaki kiállítást jól elrejtették, de segítséggel sikerült megtalálni.
C.
Zalaegerszeg emblematikus múzeuma, mely állandó- és időszakos kiállításoknak szokott helyet adni, jelenleg a közelgő átfogó felújítások miatt előreláthatólag 2020-ig zárva tart. A múzeum épületében elhelyezett Kisfaludi Strobl Zsigmond gyűjtemény 2019. január 27-ig Veszprémben, a Laczkó Dezső Múzeumban tekinthető meg.
T.
A Göcseji Múzeum 1950-ben jött létre, első szakembere, illetve 1969-ig vezetője Szentmihályi Imre néprajzos volt. A volt Városházán először csak két, összesen 50 négyzetméternyi helyiséget kapott, s a Göcseji Gyűjtemény megmaradt néhány tárgyát vehette át.
Az első évtizedben elsősorban a néprajzi gyűjteményt teremtette meg Göcsej archaikus népi gazdálkodásának, lakáskultúrájának, valamint népművészetének emlékeiből. Különösen kiemelkedő sikert hozott a régi földművelés eszközeinek és a pásztorfaragás tárgyainak, elsősorban a díszített mángorlóknak a gyűjtése.
A későbbi kutatás számára rendkívül nagy értéket jelent a Szentmihályi által készített több ezer fotó, melyek nagyobb része az akkor még hagyományos göcseji faluképet és a népi építészet örökítette meg. 1953 őszén megnyílt a Göcsej népi kultúráját bemutató első állandó kiállítása, 1960-ban megjelent a Göcseji Múzeum jubileumi emlékkönyve, benne sok, a megye történetére vonatkozó fontos tanulmánnyal.
1962-ben az intézmény a Megyei Tanács kezelésébe került. Rövid ideig egy-egy régész is dolgozott itt (1962-63-ban Valter Ilona, 1967-69-ben Müller Róbert), de a megfelelő munkafeltételek hiánya miatt mindketten más munkahelyre távoztak.
1963-ban kezdődött a Göcseji Falumúzeum építése. A Göcsej népi építészetét bemutató szabadtéri kiállítás tudományos terveit Barabás Jenő egyetemi docens, Szentmihályi Imre néprajzos múzeumvezető és Tóth János építészmérnök készítették. A rendkívül nagy munka szervezésére a múzeum munkatársi gárdája rendkívül kicsi volt, ezért a Megyei Tanács irányításával egy széleskörű munkabizottság segítette. Hazánk első szabadtéri néprajzi múzeuma 1968. augusztus 20-án nyílt meg. A következő évtizedben ehhez társult három, eredeti helyén megőrzött és múzeumként berendezett múlt századi paraszti porta: Káváson, Csesztregen, Zalalövőn.
1969-ben kapta meg a múzeum a városi tanács nagyon rossz állapotú székházát, amely 1892-ben bérház céljára épült. A felújítás 1973-ban befejeződött, ekkor nyíltak meg új időszaki kiállításai. Közben, 1972-ben létrejött a Zala Megyei Múzeumi Szervezet, s ennek keretében a Göcseji Múzeum megyei múzeummá vált. 1976-ban Kisfaludi Strobl Zsigmond szobrászművész hagyatékából a földszinti nagy kiállító teremben elkészült a Kisfaludi Strobl Gyűjtemény, amely 1990-ben költözött mai helyére. 1979-ben pedig megnyílt a Zala megye története című állandó kiállítás is.
Elsősorban a régészeti tevékenység erősödött meg: az Országos Műemléki Felügyelőséggel, az ELTE Régészeti Tanszékével, valamint a MTA Régészeti Intézetével közös munkákra került sor. 1978-ban megindult a Kis-Balaton régészeti kutatásának előkészítése, ez az 1980-as években az ország egyik legnagyobb tervszerű feltárásává vált. Folytatásaként került sor a Hahóti medence hasonló vizsgálatára. 1980-tól váltak rendszeresebbé és gyümölcsözőbbé a nemzetközi kapcsolatok, elsősorban Ausztria, Németország, valamint Jugoszlávia (később Szlovénia) társintézményeivel. A kibővült, nagyobb gyakorlatú munkatársi gárda 1974 után - az országos és a más megyei kiadványokon kívül - elsősorban a megyei közgyűjtemények közös folyóiratában, a Zalai gyűjteményben, 1987. után pedig saját, Zalai Múzeum című periodikájában adja közre tanulmányait.
1992. után sor került a múzeum épületének újabb felújítására, a padlástérben 1997-ben elkészültek a korszerű munkahelyek, így a felszabaduló épületrészekben korszerű raktárakat sikerült létesíteni.
V.
Nagyon örültünk hogy a SEUSO-KINCS Vándorkiállítást megnézhettük Zalaegerszegen! Csodálatos élményben és rendkívüli látvànyban volt részünk! Köszönjük! Külön köszönet a Múzeum dolgozóinak kedvességükért, figyelmességükért! Mindenkinek ajánlani tudjuk a kiállítás megnézését! Szombathelyi látogatók!
S.
A múzeum a város szívében található. Szép tárlatok,igényes kiállítások. A belépőjegyek ára megfizethető,többféle kedvezmény vehető igénybe. A belépőjegy megváltásával több kiállítás is megtekinthető. A dolgozók kedvesek, segítőkészek.
D.
Nagyon szép múzeum, olcsó jegyár. Ha valaki szereti a régi házakat és magát a történelmet térjen be ide.
B.
Aki egerszegen jar, az ne hagyja ki! Mindig is szerettem a muzeumokat, itt pedig az allando tarlat kiallitasok mellett remek uj rendezvenyek is vannak. Usenialis
T.
A múzeum felújítás miatt a kiállításait szünetelteti. A Göcseji Falumúzeum zavartalan nyitvatartással várja az érdeklődőket!
N.
Nagyon szép hely most újítják fel ,
T.
Szép környezet, A DISZTEREM ahol a SEUSO kincsek vannak jelenleg kiállitva kulturált.
I.
Seuso kincseket megnézni utaztam el.Nagyon tetsszett a kiálllítás.
U.
Fontos hely, tartalmas kiállítások, ismertterjesztő előadások
C.
😁
A.
Érdekes hely. 1x érdemes
Z.
Izé
T.
Múltunk helye és a Lidi
Á.
Seuso kincsek tárlata
K.
A hely fssza😉
C.
Nem rossz.
Á.
Szeretjük
H.
Meg kell nézni!
G.
Szép környezet
B.
Igényesen fenntartott
K.
Zárva volt
A.
(Translated) Nagyon tetszett, mert újra elmehetsz oda
(Eredeti)
Hat mir sehr gut gefallen da kan mann mal wieder da hin
J.
B.
H.
M.
K.
A.
M.
S.
S.
G.
A.
J.
B.