Értékelések erről: Rábaszentmiklósi Szent Miklós Kerektemplom. (Templom) - Rábaszentmiklós (Győr-Moson-Sopron).
Rábaszentmiklósi Szent Miklós Kerektemplom
Rábaszentmiklós, Kossuth u. 4, 9133 Magyarország
Leírás
Információk az Rábaszentmiklósi Szent Miklós Kerektemplom, Templom, Rábaszentmiklós (Győr-Moson-Sopron)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Rábaszentmiklósi Szent Miklós Kerektemplom nyitvatartás
Vasárnap
11:30–12:30
Hétfő
Zárva
Kedd
Zárva
Szerda
Zárva
Csütörtök
Zárva
Péntek
Zárva
Szombat
Zárva
Értékelések erről: Rábaszentmiklósi Szent Miklós Kerektemplom
B.
1287-ben egy oklevél említi, amikor IV. (Kun) László az Osl nembéli Gergelynek adományozta. Előtte is volt itt település, hiszen temploma XI. századi. Valószínűleg a tatárjárás idején pusztásodott a falu. Története során sohasem volt egy gigász, ezért gyakran nevezték Kisszentmiklósnak. A másik gyakran előforduló név a Kerekszentmiklós!
Miért is kerek? Hát a temploma okán. Már a XI. században itt egy rotunda állt. A mai templomnál 2 méterrel lehetett magasabb. A XIII. század vége felé a meglévő szentélyhez és a kerek templomrészhez még 3 karéjt kanyarítottak. Igy olyanná vált az egész felülnézetből, mint egy négylevelű lóhere.
Miért nem maradt ilyen egyedi? A XVIII. század második felében már a környék összes többi templomát szép torony ékítette. A helyiek, hogy ne legyen okuk szégyenkezni, egy karéjt lebontottak. A helyére került a mai torony.
A templom környéke szép, rendezett. Tábla hirdeti büszkén, hogy ki, mennyiért, mikor… A sok pénzből -kérdem én nagy tisztelettel- nem lehetett volna a szürkült infótáblát alfabéta baráttá varázsolni? A templomtól nem messze ráleltünk a helyi Frodóra, a Kulcs Hordozójára, aki kedvesen és nagy tudással felvértezve büszkén mutatta be a kb. 250 fős kistelepülés „drágaszágát”. Ami kívül egyedi és elbűvölő, az belül tiszta és féltve óvott. 1995 és 2000 között komoly szépészeti beavatkozáson estt át. Megújult kívül-belül. Engem a Szent Istvánt és a Szent Lászlót ábrázoló faliképek elvarázsoltak. Aki a Rába -mentén jár és van ideje, keresse fel a „lóherés templomot”, mert igazi ritkaság. Csak azt a szürke, olvashatatlan táblát... csak azt tudnám feledni!
G.
Régi idők hangulata. Nyugalom, madárcsicsergés. Csak a kutya ugat, ha észrevesz.
V.
Elképesztően szép. Mit egy csodálatos kis ékszerdoboz❤
A.
A többkaréjos hátsó rész a fő értéke.
J.
Azonnal meg kell "gyógyítani"a nedves falakat!
S.
Kuriózum!
D.
G.
R.
B.
B.