Értékelések erről: Jászapáti Kisboldogasszony-templom. (Templom) - Jászapáti (Jász-Nagykun-Szolnok).
Jászapáti Kisboldogasszony-templom
Jászapáti, Litkey Máté tér 6, 5130 Magyarország
Leírás
Információk az Jászapáti Kisboldogasszony-templom, Templom, Jászapáti (Jász-Nagykun-Szolnok)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Értékelések erről: Jászapáti Kisboldogasszony-templom
E.
Bemenni sajnos nem volt időnk, és nem is a legmegfelelőbb időjárást fogtuk ki, amikor végre megálltunk, hogy megpróbáljam lefotózni, de a lényeg az, hogy végre, közelről is "körbejárhattam". Nagyon szép és különleges épület a két toronnyal. A korábbi hozzászólásokat csak megerősíteni tudom: napközben nincs bezárva!
R.
Szép állapotban kívül-belül. Külön plussz, hogy végre egy templom, amit nem tartanak zárva. Nyitott ajtók vártak, és megnézhettük. Nem bántuk meg, hogy megálltunk itt.
R.
Esküvőn miatt voltunk ott nagyon szép és monumentális a templom.
J.
A XIV.században épült gótikus stílusban.
Keleti tornyát Horváth Lukács építtette hozzá 1493-ban.
1745-59 között barokk stílusban bővítették,és egy új tornyot építettek mellé. …
A.
Nagyon szépen rendben tartott templom, külön érdekessége az udvarán a fákon ücsörgő vagy 100 bagoly. 🙂
J.
A XV. századi eredetű, gótikus stílusú templomot 1745-1759 között alakították át barokk stílusban, majd az 1820-as évekbeli bővítéskor klasszicista jegyeket kapott. Berendezése is klasszicista.
A kéttornyú, Kisboldogasszony tiszteletére szentelt templomnak éppen a tornyok körüli oldalrészei azok, amelyek az eredeti templomból maradtak meg, ehhez toldották a templomfalakat. A bal oldali torony gótikus alsó része a támpillér kőtáblájának felirata szerint 1493-ból való, felső részét és a másik tornyot 1746-ban Braun Sebestyén építette barokk stílusban. Az egyhajós, három boltszakaszos templomot 1825 és 1828 között Rábel Károly gyöngyösi építész és Homályossy Ferenc szolnoki kamarai ácsmester kereszthajóval bővítette. A szentély előtti boltozat mennyezetfreskóját Vágó Pál festette, több oltárkép Than Mór műve. A főoltáron lévő tabernákulum Borbély József helyi lakatos munkája. A szószék az 1828-as megnyitás után ideiglenesen a régi templomból való volt, újat csak 1836-ban készítettek. Az orgonát 1893-ban Angster József pécsi mester készítette.
A templomot körülvevő erős kőkerítést 1759-1771 között építették, elöl és hátul szép díszes rokokó vaskaput áll, az elülső oszlopain Szent Miklós és Szent Vendel szobrai láthatók.
Ott jártunkkor éppen esküvői szetrtartásra készülődtek, a templom belső felújítás elkezdődött, a szentély része már felújítva, szé falfestéseket mentettek meg a pusztulástól.
N.
Imádom ezt a templomot, kisgyermekkoromban nagymamámnál nyaraltam sok éven át. Sokszor jöttem vele a templomba, és szerettem itt lenni, csodáltam a gyönyörű freskókat és a csodálatos szobrokat. Édesanyám itt született és amikor itt vagyok úgy érzem hogy a mamám, és az anyukám velem vannak. Ajánlom mindenkinek aki szereti a szépet.
G.
Keresztelőn voltunk, nagyon szép templom
C.
A drónosoknak fontos lehet, hogy nincsen sok galamb, ami veszélyeztetné a repülést.
J.
Az egri egyhàz megye második legnagyobb temploma az egri után.
D.
Frissen felújitva, nagyon szépen sikerült.
S.
Meglepően nagy és szép ez a templom. Kívülről és belülről is megnéztük.
D.
Nagyon szépen felújított templom.
S.
Gyönyörű a templom.
J.
Szépen rendben van tartva.
G.
Nagyon szép templom!
B.
A legszebb templom!
R.
(Translated) Odabent kissé hideg. Nagymamáim kedvenc helye volt.
(Eredeti)
A bit cold inside. It was my grandmothers favorite place.
S.
G.
R.
T.
C.
V.
L.
J.
T.
D.