Értékelések erről: Budapesti Kálvin téri református templom. (Templom) - Budapest (Budapest).
Budapesti Kálvin téri református templom
Budapest, Kálvin tér 7, 1091
Leírás
Információk az Budapesti Kálvin téri református templom, Templom, Budapest (Budapest)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Budapesti Kálvin téri református templom nyitvatartás
Hétfő
Zárva
Kedd
Zárva
Szerda
Zárva
Csütörtök
Zárva
Péntek
Zárva
Szombat
Zárva
Vasárnap
9:30–11:00
17:30–19:00
17:30–19:00
Értékelések erről: Budapesti Kálvin téri református templom
A budapesti Kálvin téri református templom a református egyház legismertebb fővárosi temploma. Budapest legnagyobb református temploma.
A templom klasszicista stílusban, 1816-tól 1830-ig épült Hild Vince tervei alapján. Építészeti érdekessége, hogy eredetileg két toronnyal tervezték. A soha meg nem épült két torony két külön alapja ténylegesen el is készült, s a középen álló torony ennek a két külön alapnak a belső széleire támaszkodik.
Az egy évvel később elkészült orgona a bécsi Deutschmann cég munkája, 1891-ben újította fel és nagyobbította meg a pécsi Angster cég. Az oszlopos timpanonnal zárt előcsarnokot az 1838-as árvíz utáni helyreállításokat követően, az oldalkarzatokat pedig 1854 és 1855 között, Hild József tervei szerint építették fel az angol születésű Zichy Emmanuelné Strachan Sarolta grófnő adományából. Ő ugyanis úgy végrendelkezett, hogy vagyona egy részét a karzatok felépítésére fordítsák. A templom a mai képét a toronysisak megépítésével nyerte 1859-ben. A déli oldalon levő Kálvin terem ablakain Róth Miksa üvegfestmény-sorozata keresztény szimbólumokat és neves, református egyháztörténeti személyeket – Kálvin Jánost, Bocskai Istvánt és Bethlen Gábort – ábrázol. A templom főhomlokzatából magasra emelkedik a buzogánydíszes sisakban végződő, vaskos torony. Az előcsarnokból két lépcsőház vezet fel a karzatokhoz. A monumentális hatású belső tér dongaboltozata közepében elliptikus kupolaemelkedik. A földszinten korlát választja el a presbiterek helyét, melynek közepén az Úrasztal áll. A szószék fölötti hangvető Hild József műve. A templombelső fehér felületeit aranyozott stukkók díszítik.
A templom eredeti nagyharangját Eberhardt Henrik öntötte 1833-ban. 1933 és 2006 között ez a harang szólt minden délben a Petőfi Rádióban. Sajnos ez 1980-ban megrepedt. A mai nagyharang még abban az évben, Gombos Lajos műhelyében készült el. Az elődjéhez hasonlóan esz1 hangú, a tömege 1050 kg. A templomnak jelenleg ez az egyetlen harangja, két másik, kisebb harangját (kb. 500 és 250 kg) az I. világháború idején elrekvirálták, újraöntésükre azóta sem került sor, a toronyban már nincs hely számukra, mivel a tornyot az M4-es metróvonalépítésekor acélszerkezettel erősítették meg.
Színvonalas aktìv és nyitott közösség. Hètközben csütörtök este 6 órakkor is van istentisztelet. Jók ès hozzáèrtők a lelkèszeik. Beszèdeik alaposak ès èrdekesek. Koncertek ès kórus. Jó szìvvel ajánlom!
A bėke szigeteinek egyike :-)
Milyen jól megfér egymás mellet a modern és a klasszikus.
Sajnos nagyon hiányzik az online igehírdetés. Isten áldotta lelkészek. Ebben a zavaros, vészterhes világban jó lenne otthonainkban is részt venni minden alkalmakon. Áldás békesség továbbra is minden lelkésznek és a gyülekezetnek.
Érdekes, szép műemlék templom, harmonizál a templommal a tér is.
A közelmúltban leégett Ráday u. - i kollégium diákjai javára rendezett jótékonysági koncerten voltam ott. Több kórus énekelt, az előadás szívhez szóló és felemelő élmény volt. A templomban különlegesen jó az akusztika, nagy siker volt!
A templom klasszicista stílusban, 1816-tól 1830-ig épült Hild Vince tervei alapján. Építészeti érdekessége, hogy eredetileg két toronnyal tervezték. A soha meg nem épült két torony két külön alapja ténylegesen el is készült, s a középen álló torony ennek a két külön alapnak a belső széleire támaszkodik.[1]
Az egy évvel később elkészült orgona a bécsi Deutschmann cég munkája, 1891-ben újította fel és nagyobbította meg a pécsi Angster cég. Az oszlopos timpanonnal zárt előcsarnokot az 1838-as árvíz utáni helyreállításokat követően, az oldalkarzatokat pedig 1854 és 1855 között, Hild József tervei szerint építették fel az angol születésű Zichy Emmanuelné Strachan Sarolta grófnő adományából. Ő ugyanis úgy végrendelkezett, hogy vagyona egy részét a karzatok felépítésére fordítsák. A templom a mai képét a toronysisak megépítésével nyerte 1859-ben. A déli oldalon levő Kálvin terem ablakain Róth Miksa üvegfestmény-sorozata keresztény szimbólumokat és neves, református egyháztörténeti személyeket – Kálvin Jánost, Bocskai Istvánt és Bethlen Gábort – ábrázol. A templom főhomlokzatából magasra emelkedik a buzogánydíszes sisakban végződő, vaskos torony. Az előcsarnokból két lépcsőház vezet fel a karzatokhoz. A monumentális hatású belső tér dongaboltozata közepében elliptikus kupola emelkedik. A földszinten korlát választja el a presbiterek helyét, melynek közepén az Úrasztal áll. A szószék fölötti hangvető Hild József műve. A templombelső fehér felületeit aranyozott stukkók díszítik.
A legszebb része a térnek a sok modern épület között.
Egy kórus találkozón voltam ott. Felemelő volt az előadás, nagyon jó az akusztikája a templomnak.
Kontakt
Fotók
Legfrissebb
Utcakép és 360
Videók
Összes