Értékelések erről: Budakeszi Római Katolikus Plébánia. (Templom) - Budakeszi (Pest).
Budakeszi Római Katolikus Plébánia
Budakeszi, Fő u., 2092 Magyarország
Leírás
Információk az Budakeszi Római Katolikus Plébánia, Templom, Budakeszi (Pest)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Budakeszi Római Katolikus Plébánia nyitvatartás
Vasárnap
Zárva
Hétfő
17:00–18:00
Kedd
Zárva
Szerda
11:00–12:00
Csütörtök
Zárva
Péntek
16:00–17:00
Szombat
11:00–12:00
Értékelések erről: Budakeszi Római Katolikus Plébánia
I.
Ma már csak Bagolyvárként emlegetik a XVIII. század végén épült emeletes iskolát, amely az ország egyik első sváb iskolája volt.
Az iskolában iskolamester oktatott, aki egyházi feladatokat is ellátott, ő volt a kántor és a sekrestyés is egy személyben.
Budakeszi, Fő utca 208, Magyarország
I.
Nagyon szép hely, és Kristóf atya egy nagyon jó ember. Sok sok boldogságot és hosszú életet kívánok neki.
A.
Keresztelő ügyében jártunk egy nagyon kedves tiszteletes- plebánosnál.
A környék hangulata leírhatatlan.
Z.
Kicsi, de szépen karban tartott, de.az épület előtt sóderdombok voltak (esküvő volt). A közelben a réten bográcsoztak, minden behallatszott, a füstszag is beszállt
C.
Ezt a gyönyörű barokk templomot az 1600-as években épült Mária templom helyén építették, amely pedig a középkori templom romjain épült. A mai templom 1761 és 1766 között épült fel, barokk stílusban, építési költségeihez Zichy Miklósné, Berényi Erzsébet nagymértékben hozzájárult.
A templomot 1781. szeptember 9-én szentelték fel.
A templomnak négy harangja van. Kettőt 1713-ban szenteltek fel. A másik kettő közül az egyiknek a neve: Sindglöckl, a másiké Totenglocke. Az első 1767-ből, a másik 1768-ból való.
A templom középtornyos homlokzatú négy faloszloppal.
A toronyban óra található, amelyet 1838-ban említettek először, a torony csúcsán keresztgömb, efölött aranyozott kereszt van, ezt Xaver Pfendtner budakeszi kovács készítette.
A templom belülről egységes stílusú. Az épület arányos elrendezésű háromszakaszos hajó, amelyet csehsüveg boltozat zár le. A szentély keskenyebb a hajónál, a sekrestyétol és a hajótól egyaránt néhány lépcsofok választja el. A szentély sarkain pilléroszlopok vannak, ezek tartják a kupola boltozatot, amelyen Falconer freskója egy perspektívikus épületrészletet mutat négy allegorikus alakkal. Az oltárfestményen márvány oltárt, két oldalt Szent Péter és Szent Pál alakját láthatjuk.
A templom falán körben stációképek vannak egységes keretben, a képek a XVIII. századból származnak, de nem tartoznak a templom eredeti berendezéséhez.
A diadalív északkeleti oldalán helyezték el a tervezők a szószéket, amely szintén fából készült, szürke és vörös márványfestésű.
A szószék alatt áll a kőből faragott, rokokó stílusú keresztelő medence.
A hajóban a padsorokat kereszt alakban keresztezik utak. A padok mázolt puhafából készültek.
A ma is hallható orgonát a XX. század elején építették. Megépítése óta két jelentős változás történt. Az első az ón homlokzati sípok elvitele volt az I. világháború idején, a második a 80-as években, amikor elektropneumatikus szerkezetűvé alakították át és új játszóasztallal látták el.
Z.
Véletlenül német misébe futottam bele, de minden ki van vetítve meg van kis könyv is a padokon, így nem okozhat gondot a szertartás követése.
i.
Csodás hely megnyugtató 🙏😊
E.
Kilátás a plébánia felől.
G.
Szép, közepes méretű barokk stílusú templom.
C.
👍👍👍👍👍👍👍
M.
Ez egy jó kis templom!!!
G.
Szimpatikus plébános, diakónus
B.
Gyönyörű templom.
A.
Nagyon szép templom.
J.
jellegzetes barokk
D.
M.
S.
R.
G.
K.
F.
F.
T.
H.
I.
P.
A.