Értékelések erről: Oroszkő , Barátlakások. (Múzeum) - Tihany (Veszprém).
Leírás
Információk az Oroszkő , Barátlakások, Múzeum, Tihany (Veszprém)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Nem sok véleményt írtak felhasználóink erről a vállalkozásról.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Értékelések erről: Oroszkő , Barátlakások
A.
Északi irányba néző zord sziklafalak, amelyek egy részét 1000 év vad szelei lerombolták, de a sziklakolostor jelentős részét a régészek megmentették.
I. András magyar király feleségével, Anasztáziával, Bölcs Jaroszláv, kijevi fejedelem lányával 1046-ban hazatért. Ő maga áttért a katolikus hitre, mert István király elképzelése szerint akarta hazáját átalakítani, de a krályné ortodox maradt, és, hogy ne érezze nagyon egyedül magát , András görögkeleti, bazilita szerzeteseket hozatott Kijevből.Bár a szerzetesek nőkkel nem beszélhettek, és csak este, bűneiket elmondva, szólalhattak meg, mégiscsak Anasztázia honfitársai voltak.
Fiatal, kemény munkát végző embereket kértAndrás, hiszen az életük megkövetelte ezt. Először kivájták a sziklák oldalát, 3 szintes kolostort hozva létre. A földszinten egy nagyobb helyiség, az "imola" a kápolna és a tanácsterem szerepét töltötte be, szép kis szentélyt is faragtak hozzá. Az első emeleten , cellákban laktak a szerzetesek, akik legfeljebb fatáblával védhették ki az időjárás szeleit, esőit, havát - üveg nem lévén. A 2. emeleten, az úgynevezett "látócellá"-ban gyűjtötték össze az élelmiszert és figyelték, nem közeleg-e veszedelem.
Egy nap Teophil szerzetesen volt a sor, hogy az aznapi élelmiszert lehozza a magasból, de mikor belépett, földbegyökerezett a lába: az egyik zsákon egy fiatal lány aludt. A szerzetes keresztet vetett, imát mondott, és 5 percen belül már a kolostor vezetője, a perjel előtt állt. Az atya meghallgatta, majd úgy ítélte meg, hogy T. semmi rosszat nem tett, sőt! Meghallva, hogy botütések nyoma borította a lány lábát, arra a következtetésre jutott, hogy Alexandriai Szt. Katalin látogatta meg a kolostort, ezért elrendelte, hogy T. mindenben álljon a szolgálatára.
A fiatalember mindennap meglátogatta Katalint,és szép lassan megtanulták egymás nyelvét.
T. tudta, már régen nem a perjel utasítására gondoskodik a fiatal lányról, és nem is azért mert szent... Viszont egyre jobban gyötörte a kétség, hogy egy vékony ruhában hogyan éli túl a telet Katalin.
Addigra már az öreg és tapasztalt perjel is tudta, hogy feltehetőleg egy környékbeli, durva gazdájától elszökött lány lakik a látócellában. Így hát,megparancsolta T-nak, hogy több napra elegendő élelmet csomagoljon, ő pedig levélben értesítette kijevi barátját, hogy a fiatal párt fogadja be, adjon nekik egy kis földet...és ne kérdezzen semmit. Mielőtt útnak indultak a fiatalok, a perjel összeadta őket, majd az éj leple alatt indultak hosszú útjukra, a Kijevi Fejedelemségbe.
Emléküket az Oroszkő nevű szikla, a barátlakások, és az egyik barlang őrzi, melynek "Leányvár " a neve.
A barátlakások látogathatóak, pár percre tőlük fakad a tiszta vizű Cyprián-forrás, ahol a turista enyhhelyet talál, mivel egész Tihanyban ez az egyetlen forrás. A faluba a vizet a nők hordták a Balatonból, állítólag ezért volt nehéz a tihanyi fiúknak feleséget találni.
Jó kirándulást kívánok!