Értékelések erről: Kálvária. (Múzeum) - Márianosztra (Pest).
Leírás
Információk az Kálvária, Múzeum, Márianosztra (Pest)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Értékelések erről: Kálvária
Z.
Az útról véletlenül pillantottuk meg ezt az aprócska kápolnát, így aztán megpróbáltuk megkeresni. Közben egy körmenettel is találkoztunk, kedvesen, áldást adtak ránk, felemelő volt!
Majd felzarándokoltunk a Kálvárián keresztül, csodás látványban volt részünk.
Nem agyon reklámozott hely, így még jobban áthatja a lelki béke, a csend, a Teremtő megértése.
Köszönjük, hogy itt lehettünk, gratulálunk a felújítóknak, további eredményes munkát kívánunk nekik!
Köszönet a pár csendes, békés pillanatért....
L.
Tényleg szép hely és érdemes eljönni bármikor!
A.
Csillagfényes zarándoklat...
Márianosztra, Kálvária: 2021 05 17
Márianosztra települése büszkélkedhet a Dunakanyar egyik leglátványosabb Kálváriájával. A falu keleti szélén magasodó Kálvária-hegyet a XVIII. század óta koronázza a barokk szoborcsoport és a kis kápolna.
A kálvária kialakítása a helyi pálos szerzetesrendhez köthető. 1756-ban szentelték meg a kálváriakeresztek helyét, 1759-ben pedig Szluha Gergely és Kopacsek Péter szerzetesek felállították a 16 stációt. Még abban az évben megérkezett az első zarándok a keresztútra. 1771-ben a fakereszteket lecserélték mészkőből faragottakra. Ekkor épült fel a Szent Sír-kápolna is, majd 1777-ben kicsivel fölé építették a kálváriakápolnát. Mai bástyaszerű külsejét a 20. században nyerte el. A kívülről nyolcszög, belülről kerek alaprajzú kápolna fontos eleme a sasvári Piéta szobor másolata.
A kálváriadombon sétálva több mint 250 éves hársfák láthatók, amelyeket a pálos szerzetesek ültettek. Az egyik öreg fát "Lyukas fának" nevezik, mivel törzsét már csak a kérge tartja. A dombtetőre a panorámáért is érdemes felsétálni. A Börzsöny hullámzó vulkáni formái előterében rálátunk Márianosztra házaira, a kápolna előtt állva pedig éppen a Nagy-Galla szabályos kúpját láthatjuk, míg észak felé a Kopasz-hegy csupasz teteje zárja a horizontot.
t.
A Kálvária története
1756-ban jelölte ki a helyi egyházi elöljáró a három kereszt és a kápolna helyét a dombtetőn. 1759-re állították fel, az akkor még fából ácsolt kereszteket és a háromszög alapú, képekkel ellátott stációházacskákat, a keresztút mellé pedig hársfasort telepítettek. A kálvária zarándokhellyé vált, ezért 1771-ben mészkőből faragott keresztekre cserélték le a fakereszteket. Felépítették a Szent Sír sziklakápolnát, majd a ma is látható nagyszerű barokk szoborcsoportot állították fel 1773-ban. A hegytetőn álló kápolna 1777-ben készült el.
B.
Jelenleg felújítás alatt áll, viszont a kilátás nagyon szép fentről.
S.
A kálváriát és a kápolnát is felújították. Remek hely.
G.
P. Simon József prior 1756. szeptember 14-kén jelölte ki és áldotta meg a dombtetőn a három kereszt helyét. Szluka Gergely és Kopacsek Péter szerzetesek 1759-re a dombra felállították a szenvedő Krisztus képmását a két latorral. 1773. augusztus 11-én a három kőkereszt elé a Fájdalmas Szűzanya, Szt. János apostol és a térdeplő Szt. Mária Magdolna mészkőből faragott szobraiból álló, megkapó látványú festett szoborcsoportot állítottak föl Gévay Jakab nagybörzsönyi plébános nagylelkű ajándékaként. P. Pély Pál prior helyezte el 1777. május 20-án a Fájdalmas Szűz tiszteletére épülő kápolna alapkövét . Szeptember 14-én Fába Simon esztergomi kanonok áldotta meg a keletelt, kívülről nyolcszög, belülről kerek alaprajzú kápolnát. A barokk kor jeles alkotása, az un. Sasvári Piéta nyomán készült páratlan szépségű szobor uralja az oltárt. A kápolna homlokzatán két puttótól övezve Szűz Mária Szentséges Szívének színezett domborműve látható.
D.
Elég meredek, de megéri felmászni, nagyon jó a levegő és gyönyörű a kilátás.
B.
Gyönyörű kilátás, szakrális hely