Értékelések erről: Csobánc vára. (Múzeum) - Gyulakeszi (Veszprém).
Leírás
Információk az Csobánc vára, Múzeum, Gyulakeszi (Veszprém)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Nem sok véleményt írtak felhasználóink erről a vállalkozásról.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Csobánc vára nyitvatartás
Vasárnap
0:00-24:00
Hétfő
0:00-24:00
Kedd
0:00-24:00
Szerda
0:00-24:00
Csütörtök
0:00-24:00
Péntek
0:00-24:00
Szombat
0:00-24:00
Népszerű ekkor
Értékelések erről: Csobánc vára
I.
Nem gondoltam volna, de ez az egyik legnehezebb hegymászás volt. Kedden hétágra sütött a Nap, én meg bedőltem az amatőr táblának, ami nem sokkal az országút mellett van kirakva, hogy innen kocsi nélkül, gyalog kell továbbmenni. Kár volt. Borzasztó hosszú így az út. Vörösre égtem a szeptemberi naptól, és sokórás program lett így ebből.
Legalább az út kétharmadáig fel lehetett volna menni autóval is. De sebaj, túl vagyunk ezen is. Felérni meg már nagy boldogság, mert meseszép kilátás kárpótol a szenvedésért. A vár a falu felől nem is látszik, csak néhány kőcsonk. Hátul meg azért megmaradtak komolyabb falrészek is. A hely arról is ismert, hogy siklóernyősök használják a megfelelő viszonyok miatt sokszor, aki erre járt már, biztos láthatta is a színes élő sárkányokat.
I.
A Jókai utcán végig kell menni még ott is ahol már föld út van balról lesz egy ingyenes kiépített parkoló a tüzifa telep után nem sokkal.. Felfelé a Mária úti jelzésen kell menni. Majd amikor az egy y elágazáshoz ér akkor már a zöld csíkos jelzés lesz a megfelelő. A vége felé meg már az országos kéktúra útvonalba csatlakozik bele. Eléggé jól kívan táblázva . Kb 40-45 perc alatt fel lehet jutni. Vissza felé óvatosan kell haladni mert sok az apró kavics.s a támaszkodó láb könnyen megcsúszhat.. A várom eléggé gazdátlan ,elhagyatott. De ha felérsz csodás panoráma fogad. Már csak ezért is érdemes elmenni meg hát ugye az egészségédért is teszel valamit a mozgással. Akinek van kéktúra könyve vigye magával mert tud pecsételni. Ajánlott némi vizet esetleg tintát is vinni mivel a pecsételő párna eléggé száraz volt.
S.
Az ingyenes parkolóban célszerű megállni. Kicsit gödrös, hepehupás, vigyázni kell az autóval. Innen kb. 45 perc alatt fel lehet érni. Követni kell a vár jelzését, igaz egy helyen nincsen feltüntetve, ott a jobb oldali úton kell menni. A legszebb, ha nem a legszebb panorámát nyújtja a tapolcai medencére, nem lehet vele betelni. Lefelé vigyázni kell, mert az apró kavicsok néhol csúszósak.
Á.
A parkolóból 2 kisgyerekkel 1 óra alatt értünk fel. Azért a köves, kavicsos úton figyelni kellett rájuk rendesen. A kilátás már felfele menet is gyönyörű. A várból sajnos nem sok maradt meg, de érdemes megmászni.
B.
A bevehetetlen vár romjáról gyönyörű a kilátás. A megkopott információs táblák nehezen olvashatóak, egyet egyáltalán nem lehet elolvasni. A kirándulók itt a hegytetőn intézik el a dolgukat és szanaszét hagyják a papírzsepit. 😯
Á.
Gyönyörű kilàtàs tarul a Balatonra es a környező hegyekre lefele mindenképp a "hàtsò"utat ajànlom ami a Von Beöthy pince fele vezet igaz kicsit meredekebb, sziklasabb az ùt de megéri azt a pàr plusz kmert
T.
Gyönyörű hely! Maga a kirándulás is körtúra keretében a parkolótól a várig és vissza, nagyon hangulatos. Fentről pedig minden irányba fantasztikus kilátás nyílik. Innen látszik, milyen szép helyen élünk! És persze ott van Magyarország egyik legszebb tája, a tanúhegyek, és a Káli-medence is. Varázslatos!
Kirándulás a várhoz
Kiindulópont: Gyulakeszin, a Csobánc vára parkoló. A Tapolca és Nemesgulács között fekvő Gyulakeszi központjában, a templom mellől induló Jókai utcán hagyjuk el a falu szélső házait, majd pár száz méter múlva, egy földúton érkezünk meg az ingyenes parkolóba. Elindulunk felfelé a zöld sáv és a zöld Mária-út jelzésen. A Mária-út az útszéli keresztnél jobbra halad, mi menjünk a zöld sáv jelzésen tovább egészen a Rossztemplomig. Ott meredeken felfelé köves úton haladva nemsoká elérjük az Országos Kéktúra kék sáv jelzését, amelyen eljutunk a várig. Visszafelé jöhetünk ugyanezen útvonalon, de akik felkészültek, érdemesebb egy körtúrát tenni. Ezt szintén az Országos Kéktúra kék sávos útvonalán, a másik irányba, a fennsík szélén keletnek indulva és végig haladva kezdjük meg. Köves, meredekké váló úton haladunk aztán lefelé a kellemetlenül lejtős, morzsalékos, csúszós terepen. Girbe-gurba fák közt botorkálunk, időnként szép vulkáni kőzetek közt érünk egyre lejjebb a fiatalos erdőben. Egy jobb kanyar után végre leérünk a szőlők felső határához, vége a fárasztó lejtőnek, majd egy Y elágazásnál (ahol a valaha volt Vár-kút is található) jobbra fordulva hagyjuk el a kék sávot, és haladunk tovább a Mária-út jelzésen egészen az útszéli keresztig, ahol felfelé menet egyszer már jártunk. A hangulatos úton érintjük a Von Beőthy Pincét, a Szent Donát-kápolnát, és egy másik útszéli keresztet is. Mindez kb. 4,5 kilométer. (Saját tapasztalatból a kirandulastippek.hu alapján.)
L.
Gyönyörű a kilátás a várból.
"A Tapolcai-medence jellegzetes, koporsó alakú tanúhegyeinek egyike a Csobánc, kopár, füves platóját középkori vár maradványai koronázzák. Tetejéről talán a legszebb Balaton-felvidéki panoráma tárul elénk, látjuk innen az összes híres tanúhegyet, a kilátás a Tihanyi-félszigettől a Keszthelyi-öbölig terjed. A Csobánc szőlőkkel borított szoknyáján kialakított, Gyulakeszi melletti parkolóból kiindulva változatos körtúrán fedezhetjük fel hazánk egyik legszebb, leglátványosabb vidékét.
Enyhén emelkedő, széles dűlőutunk két Y alakú elágazáshoz is ér, az elsőnél a jobb oldali, a következőnél pedig a bal oldali ágat választva (a Z jelzések és jelzőtábla is segít) levegősebb területre érünk, szőlők közt kanyarogva jutunk fel egy romos, növényekkel benőtt épülethez, a Rossztemplomhoz. A Z jelzésű út egyenesen megy tovább, mi itt jobbra térünk egy jelzetlen ösvényre, mely a rom oldalától indul és egy-két perc alatt elérjük rajta a keresztben futó Országos Kéktúra útvonalát.
Jobbra fordulunk, folyamatosan emelkedő, köves utunk eleinte árnyas erdőben vezet, majd kibukkan egy pazar kilátást nyújtó pihenőpadnál, ahonnan elénk tárul a Badacsony, Szigliget és a Szent György-hegy látványa a Balatonnal. A Csobánc füves oldalában kapaszkodunk tovább, élvezve az egyre szebb panorámát, majd az út egy nagy bal kanyarral északi irányba fordulva közelít a hegy tetejéhez. Bazaltköveken lépdelve egy újabb hajtűkanyarban ismét kilátópadnál pihenhetünk meg, innen északra nyílik kilátás. A szerpentinút végül a vár romjainál ér fel a Csobánc (376 m) széles, tágas, füves fennsíkjára.A plató központi részét Csobánc várának maradványai foglalják el. A várat a tatárjárás után, a XIII. sz. közepétől építették ki birtokosai a Rátót nembeli Gyulaffyak. A Buda 1541-es eleste után végvárként funkcionáló várat a török több ízben is sikertelenül ostromolta. 1669-ben az Esterházy család vásárolta meg, majd a törökök kiűzése után a Habsburgok által lebontásra ítéltetett erőd a Rákóczi-szabadságharcban jutott fontos szerephez. 1707-ben sikeresen visszaverték a vár kuruc és hajdú vitézei a jelentős túlerőben lévő császári csapatok támadását. Az osztrákok végül 1709-ben foglalták el Csobánc várát, ezek után már nem tudta elkerülni a robbantásokkal történő lerombolást."
D.
Rengetegen voltak, mozdulni elég nehezen lehetett, vagy ,,normális” képeket csinálni. A kilátás felhős és napsütéses időben is szép. A felfelé vezető úton több növény és rovar megfigyelhető, tehát gazdag természeti terület. Vannak meredek, csúszós pontok, főként kavicsos részein, de szerencsére nem nagyon veszelyes az út.
T.
Gyönyörű kilátás, jó túristaútvonal!