Értékelések erről: Páneurópai Piknik Emlékhely. (Múzeum) - Fertőrákos (Győr-Moson-Sopron).
Leírás
Információk az Páneurópai Piknik Emlékhely, Múzeum, Fertőrákos (Győr-Moson-Sopron)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Páneurópai Piknik Emlékhely nyitvatartás
Vasárnap
0:00-24:00
Hétfő
0:00-24:00
Kedd
0:00-24:00
Szerda
0:00-24:00
Csütörtök
0:00-24:00
Péntek
0:00-24:00
Szombat
0:00-24:00
Népszerű ekkor
Értékelések erről: Páneurópai Piknik Emlékhely
J.
Megőrzi az 1989-es esemény hangulatát a fal lebontását két németrész egyesítését.A szögesdrót S a mellette lévő épületbe elhelyezett alakok jól jelképezik a másik oldalra való vágyakozást,A szobor emlékmű körbe járva jellegtelenek tünik DE mikor felmentem a lépcsőn lefotózni a nem látható alakokat megrendítő volt az ábrázolása a felszabadult emberi alakoknak felnőtt,gyermek,párok látványa,megrázó volt számomra,hisz családok egyesületek akkor S találkoztak.A faluból is van egy darab kiállítva,történelmi emlék már.
Park ápolt, tisztelet árad a zászlók körül,csodás kiránduló hely .
A határnál van egy két szárnyú kapu márvány alkotás, mely nyitva van mind két ország felé,ábrázolva a szabadon való utazást,kapcsolat tartást
C.
A látogatóközpont nem tudom minek épült meg? Használhatatlan zárva van a wc is. Maga a hely rendezett, tágas van játszótér. Pár órát el lehet ott tölteni. A határ mellett van a kerékpár út.
Á.
Nagyszerű dolognak tartom, hogy meghagyták mementónak ennek a bukott eszmének a maradékait. Vasfüggöny, Berlini fal, NDK.. Borzongva forduljunk el sötét emléküktől..
N.
Szép, legújabb kori emlekhely az életünkből. Érdekes és szemléletes még azóknak is, akik csak hallomásból, elbeszélésekből ismerik. Jók a tájékoztató táblák, feliratok, illusztrációk három nyelven. Sajnos van olyan emlék, ami csak német nyelven van leírva, pedig Magyarországon vagyunk és van egy nyelvtörvényünk is :(
Érdemes sorban végigmenni, elolvasni és akkor összeáll a kép 1987-től 1989. aug. 25-ig.
Kár hogy a látogató központ, ami kívülről nagyon szép és nekünk épült, "technikai okok miatt nem látogatható" 2021.07.03-án.
B.
Az emlékhely közvetlenül az osztrák határ tőszomszédságában van, előtte egy kellemes parkolóval. A 30 éves évforduló emlékére ellátogató magasrangú vezetők miatt az odavezető út is páratlanul sima és gyorsan járható XD Az emlékhely maga hatalmas kiterjedésű, sok sétával és nézelődéssel, olvasgatással, felfedezéssel akár több órát el lehet itt tölteni. A szobrok, a táblák és szövegek, az installációk, szóval maga a “szabadtéri kiállítás” mind jó minőségű alapanyagokból, történelmileg hűen mutatja be a 89-90-es eseményeket, hivatkozva a hazai es európai körülményekre is. A látogatóközpont, amely eléggé újnak tűnt, sajnos nem volt látogatható, eléggé elhagyatottnak is tűnt. Talán csak ünnepekkor, eseményekre nyit ki. Mindenestre érdemes eljönni, egyedi hangulata van a helynek.
N.
Egy hamisítatlan történelmi emlék arról a korszakból mikor igazán jó volt magyarnak lenni ❤️
J.
Szép emlékpark, mindenképpen célszerű meglátogatni aki a környéken mozog.....
M.
Szép hely a fal elbomlásának emlékére.
Rögtön a határ mellett, ajánlom mindenkinek.
S.
KorHű ábrázat!
Kulturált parkoló, táblák eligazítanak . Körbejárható és az idézetek a kor szellemét idézik. A képek tovább fokozzák a látványt. A MAFI nagyon jó állapotban van, de felmenni nem lehet . A szögesdrót mögötti arcok a szabadságv ágyat tükrözik.
B.
Az Akadémia erdő mellett parkoltunk le. 2001-ben ünnepelte 175. évi fennállását a Magyar Tudományos Akadémia (hála az önzetlen grófnak), ekkor került a földbe 175 hársfacsemete. Azóta minden évben nő a számuk. Remek kezdeményezés. Ott állnak glédákban az ifjoncok, s mint egy pásztor, mint aki terelgeti nyáját, vigyáz rájuk egy míves kopjafa, mely a legnagyobb magyar emlékét hirdeti. Átsétáltunk a jelképes határon. Emléktáblák hirdetik magyarul és németül a nagy nap dicsőségét.
A magyar oldalon lelkes kopácsolás hallik, munkások kurjantása és „harci” eszközeik zaja. Rajtuk kívül csak mi négyen járjuk az emlékhely fehér sétaútjait. Elsétálunk az égig érő őrtoronyhoz. Nézem: ki volt az a főemlőssel keresztezett gekkó, aki oda felmászott…A bokros rét virágain rózsabogarak csimbókjai himbálóznak. Idill. Magányos és izzasztó, de idill.
A teret Melocco Miklós emlékműve uralja. Az internet az ő nevét írja, de az emlékművön még két név szerepel: Párkányi Raab Péteré, ő volt a társépítész és Szénási Józsefé, ő pedig az építész tervező. Grandiózus és koncepciózus emlékmű ez, melynek a címe: „Áttörés-Umbruch”. A süttői mészkőből készült alkotás 5 méter magasba nyúlik. 15 szoboralakja (150-200 cm magasak) mellett a berlini fal egy darabja is megjelenik a művön. (Tán Kohl kancellár szavait erősítve?!) Az összeomló klasszicista épület előtt Kányádi Sándor alakja is felfedezhető. Hogy miért? Melocco Miklóst idézem: „Kányádi Sándor a barátom, s mivel ő Erdélyben küzdött a verseivel a szabadságért, miért ne képviselhetné a kompozícióban a szabadságvágyat?”
A végére hagytam a hely számomra „legütősebb” emlékét, egy kopjafa áll pontosan azon a helyen, ahol annak idején áttörtek a menekülők. A kopjafán szalagok sokasága hirdeti a szabadság győzelmét.