Értékelések erről: Nyíregyházi SZC Tiszavasvári Szakképző Iskola és Kollégium. (Iskola) - Tiszavasvári (Szabolcs-Szatmár-Bereg).
Nyíregyházi SZC Tiszavasvári Szakképző Iskola és Kollégium
Tiszavasvári, Petőfi u. 1, 4440 Magyarország
Leírás
Információk az Nyíregyházi SZC Tiszavasvári Szakképző Iskola és Kollégium, Iskola, Tiszavasvári (Szabolcs-Szatmár-Bereg)
Itt láthatja a címet, a nyitvatartási időt, a népszerű időszakokat, az elérhetőséget, a fényképeket és a felhasználók által írt valós értékeléseket.
Erről a helyről jó véleményeket írtak, ez azt jelenti, hogy jól bánnak ügyfeleikkel, és minden bizonnyal Ön is elégedett less a szolgáltatásaikkal, 100%-ban ajánlott!
Térkép
Nyíregyházi SZC Tiszavasvári Szakképző Iskola és Kollégium nyitvatartás
Vasárnap
Zárva
Hétfő
8:00–18:00
Kedd
8:00–18:00
Szerda
8:00–18:00
Csütörtök
8:00–18:00
Péntek
8:00–18:00
Szombat
Zárva
Értékelések erről: Nyíregyházi SZC Tiszavasvári Szakképző Iskola és Kollégium
z.
A Dessewffy-kastély egy klasszicista stílusban épült 19. századi kastély, mely a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Tiszavasvári településen található. A kastélyt a Dessewffy család építtette 1820 körül. Az 1850-es, illetve az 1870-es években két komolyabb átalakításon ment át, mire elnyerte mai alakját. Az épületben napjainkban a Tiszavasvári Vasvári Pál Középiskola és Szakiskola kollégiuma működött. A klasszicista építészeti stílusban emelt földszintes kastélyt a Dessewffy család építtette 1820 környékén egy tatárjuharos lösztölgyes irtványának helyére. A jelenleg álló kastély magvát képező épületet, valamint a középen elhelyezkedő földszintes részt és a két szélen található rizalitot a család egyik tagja, Dessewffy József (1771–1843) akadémikus országgyűlési követ, publicista, költő építtette fel. A gróf barátságban állt a kor kiemelkedő nyelvújítójával, Kazinczy Ferenccel, aminek köszönhetően az író többször megfordult ezen a helyen. A gróf felesége 1833-ban egy kápolnát is állíttatott az épület közvetlekapottlében, amelyet később egy íves szárnyépület kialakításával hozzákapcsoltak az épülethez, így a Dessewffy-kastély építésének munkálatai végül 1934-ben teljes mértékben befejeződtek. A család a felépítést követően nyári lakként használta az épületet.
A kastély a 19. század közepén, amikor Dessewffy Emil (1814–1866) akadémikus újságíró tulajdonában állt, komoly bővítésen esett át, amelynek során az építmény jobb oldalon elhelyezkedő részéhez egyemeletes sarokpavilonokat csatoltak hozzá. 1870 környékén –, amikor Dessewffy Aurél (1846–1928) akadémikus országbíró volt a kastély birtokosa, – került sor az épület második, egyben utolsó nagyobb szabású átalakítására. Tulajdonképpen a kastély ennek az emeletráépítéssel járó bővítésnek köszönhetően nyerte el napjainkban is látható alakját.
A második világháború idején a kastély akkori ura, gróf Dessewffy István német repülőtiszteket látott vendégül az épületben. A felszabadulás után, 1946. február 20-án a Földművelésügyi Minisztérium hatáskörében gazdaképző tanfolyam indult a kastélyban. 1968-ig a kastélyban mezőgazdasági szakiskola és szakmunkásképző intézet működött, aminek keretén belül többek között diákotthon is helyet kapott.Fèlköríves különleges ,romos
ツ.
Lyó falyta még éreccségit is atak
J.
Jó tanári gárda. Széles szakma választék.
P.
R.
n.
G.
K.